Systemy informacyjne

 • Grupa .NET PG

  Główną działalnością Grupy jest organizowanie spotkań, na których można posłuchać prelekcji i uczestniczyć w warsztatach związanych z najnowszymi technologiami. Prelekcje prowadzą członkowie Grupy a także programiści firm IT.
  Poza tym Grupa organizuje co rocznie 2 duże wydarzenia w Gdańsku - w sesji zimowej jest to konferencja IT Academic Day, zaś w wiosennej konkurs 3CityCup.

 • Koło Naukowe Affective Computing

  Koło naukowe Affective Computing zajmuje się działalnością powiązaną z informatyką afektywną, czyli przetwarzaniem emocji przez systemy komputerowe. Obejmuje zarówno rozpoznawanie emocji użytkowników komputera na podstawie różnorodnych kanałów wejściowych, podejmowanie interwencji emocjonalnych przez aplikacje, jak i symulację emocji dla wirtualnych postaci.

 • Koło Naukowe Inżynierii Systemów Komunikacji Bezprzewodowej "WiComm Yuniors"

  Koło działa przy Katedrze Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej. Głównym obszarem działania jest szeroko pojęta integracja i wytwarzanie systemów bezprzewodowych. Zajmujemy się projektowaniem i wytwarzaniem systemów RFID, WSN oraz ogólnie M2M. Jak przystało na inżynierów RF projektujemy również anteny i układy mikrofalowe. Należy jednak zauważyć, że w dobie bardzo szybko rozwijającej się myśli technicznej musimy pozostawać otwarci na wszelkiego rodzaju technologie i zagadnienia. Dlatego zajmujemy się również systemami mobilnymi, oprogramowanie różnego rodzaju mikroprocesorów – w tym ARM, czy DSP. Dziedziną, którą ostatnio koło zajmuje się dość szczegółowo jest inteligencja w systemach użytku domowego i przemysłowego.