Przedsiębiorczość

 • Koło Naukowe Młodego Menadżera

  Głównymi założeniami koła są między innymi rozwój studentów w zakresie ekonomii, zasady prowadzenia własnej działalności gospodarczej, jak i profesjonalne przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej. Członkowie koła aktywnie działają na rzecz pomocy charytatywnej. W kwietniu 2017 roku byli współorganizatorami akcji Pomóżmy Kubusiowi odzyskać mamę.

 • Koło Naukowe Motywacji i Przedsiębiorczości (MIP)

  Cel:

  - Przekazanie wiedzy ekonomicznej w bardziej praktyczny sposób.
  - Nauka przez zabawę ( spotkania z grą Cashflow jedna z nielicznych gier planszowych rekomendowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej )
  - Pobudzenie kreatywności oraz motywowanie do działania
  - Możliwość poznania wielu ciekawych osób (spotkania z przedsiębiorcami)
  - Możliwość realizowania projektów w ramach organizacji (co jest najfajniejsze w organizacji studenckiej to my, studenci WSB ją tworzymy).

 • Studenckie Koło Naukowe Strateg

  Koło Naukowe Strateg funkcjonuje w ramach struktur Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Organizacja działa aktywnie od 1996 roku i realizuje projekty, których nadrzędnym celem jest promowanie przedsiębiorczości wśród mieszkańców Trójmiasta oraz wspieranie działań proekologicznych.
  Poprzez realizowane projekty, Koło Naukowe Strateg daje ogromne możliwości rozwoju. W dążeniu do realizacji celów organizacji, uczymy się planowania projektów, pracy w grupie oraz monitorowania postępu działań. Takie doświadczenia pozwolą wejść na rynek pracy z olbrzymim zapasem praktycznej wiedzy już na starcie swojej kariery. Chcemy edukować się zarówno w zakresie pracy w grupie jak i samodzielnego działania przy tworzeniu projektów, dzięki czemu uzyskujemy szeroki wachlarz możliwości do rozwoju własnych umiejętności.
  W ostatnich latach nasze działania zostały wielokrotnie docenione, m.in. w konkursie Czerwonej Róży na najlepsze koło naukowe na Pomorzu, gdzie zajęliśmy I miejsce (2012). Naszym największym sukcesem jest zdobycie 10 razy z rzędu tytułu Mistrza Polski w konkursie organizacji studenckich SIFE (aktualnie Enactus). Zwycięstwa te pozwoliły nam na reprezentowanie Polski podczas światowych finałów, odbywających się corocznie w przeróżnych zakątkach świata. W 2008 roku w Singapurze oraz w 2011 w Los Angeles, sukces ten powtórzyliśmy w 2014 roku na Finale Światowym w Pekinie.