Informatyka

 • ECHO - Koło Naukowe Informatyków AMW

  Najważniejszym naszym celem jest rozbudowanie zainteresowań pracą naukową i badawczą, twórczą, samokształceniową i popularyzatorską w środowisku studenckim.

 • Grupa .NET PG

  Główną działalnością Grupy jest organizowanie spotkań, na których można posłuchać prelekcji i uczestniczyć w warsztatach związanych z najnowszymi technologiami. Prelekcje prowadzą członkowie Grupy a także programiści firm IT.
  Poza tym Grupa organizuje co rocznie 2 duże wydarzenia w Gdańsku - w sesji zimowej jest to konferencja IT Academic Day, zaś w wiosennej konkurs 3CityCup.

 • Koło Naukowe "Maxwell"

  Jeśli:
  Chcesz żeby czas poświęcony na matematykę, fizykę, pola elektromagnetyczne nie okazał się zmarnowanym?
  Chcesz lepiej zrozumieć jak działają elementy i układy wysokiej częstotliwości?
  Chcesz nauczyć się modelowania matematycznego i metod numerycznych?
  Chcesz projektować układy przy użyciu zaawansowanego oprogramowania (współtworzyć takie oprogramowanie)?

 • Koło Naukowe "SOLITON" Student SPIE Chapter Gdansk University of Technology

  KN Soliton - koło naukowe mieszczące się na Politechnice Gdańskiej przy katedrze Optoelektroniki na wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki

 • Koło Naukowe „Zarządzanie IT”

  W Kole Naukowym Zarządzanie IT poznajemy różne ścieżki kariery w branży IT. Dbamy o to, by jak najwięcej osób mogło poszerzyć swoją wiedzę z dziedzin takich jak zarządzanie projektami, analiza biznesowa czy też zarządzanie produktem. W tym celu organizujemy spotkania otwarte i warsztaty. Ponadto jesteśmy organizatorami Konferencji Inżynierii Oprogramowania beIT. Wspólnie przygotowujemy się też do certyfikatów oraz umożliwiamy zdobycie stażów dla aktywnych członków Koła.

 • Koło Naukowe Affective Computing

  Koło naukowe Affective Computing zajmuje się działalnością powiązaną z informatyką afektywną, czyli przetwarzaniem emocji przez systemy komputerowe. Obejmuje zarówno rozpoznawanie emocji użytkowników komputera na podstawie różnorodnych kanałów wejściowych, podejmowanie interwencji emocjonalnych przez aplikacje, jak i symulację emocji dla wirtualnych postaci.

 • Koło Naukowe CAD/CAE Studentów PG "PIKSEL"

  Jesteśmy kołem naukowym, którego celem jest rozwijanie umiejętności nowoczesnego projektowania za pomocą programów inżynierskich, w oparciu o zaawansowane symulacje wytrzymałościowe i hydromechaniczne. Prowadzimy szkolenia z projektowania, jak również wykorzystywania programów komputerowych w praktyce, w ramach wzajemnej współpracy między studentami, doktorantami i pracownikami naukowymi.

 • Koło Naukowe e-Biznesu

  Koło zajmuje się pogłębianiem wiedzy na temat zastosowań informatyki w biznesie, prowadzeniem własnych badań naukowych

 • Koło Naukowe Geometrii i Grafiki Inżynierskiej KRESKA

  Koło Naukowe Geometrii i Grafiki Inżynierskiej KRESKA działa przy Katedrze Wytrzymałości Materiałów na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej.
  Koło KRESKA zrzesza studentów Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska pragnących pogłębić wiedzę z zakresu tradycyjnych i komputerowych technik graficznych służących do modelowania obiektów inżynierskich.

 • Koło Naukowe Grafiki Komputerowej - VERTEX

  Koło działa przy Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.
  Celem Koła jest rozwijanie i pogłębianie wiedzy na temat grafiki komputerowej oraz kształtowanie umiejętności samodzielnego i zespołowego rozwiązywania problemów.

 • Koło Naukowe HashCode

  Koło Naukowe “HashCode” skupia osoby zainteresowane poszerzaniem swojej wiedzy z zakresu metod i języków programowania, narzędzi programistycznych. Członkowie Koła są zafascynowani najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi.

 • Koło Naukowe Informatyki L!der

  Koło Naukowe Informatyki Lider prężnie funkcjonuje od 2014 roku przy Wydziale Zarządzania UG. Tworzą je ambitni studenci, których fascynują nowe technologie, ich aspekty biznesowe oraz szeroko pojmowany świat IT. Zainicjowane przez grupę pełnych zapału do pracy studentów, powstało aby ułatwić studentom start w konkursie Microsoft Imagine Cup, od dłuższego czasu zajmuje się nie tylko tym, a również organizacją i promocją konferencji oraz warsztatów informatycznych. Oprócz tego Koło wspiera inne organizacje i wydarzenia studenckie od strony technicznej jak i organizacyjnej.

 • Koło Naukowe Inżynierii Systemów Komunikacji Bezprzewodowej "WiComm Yuniors"

  Koło działa przy Katedrze Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej. Głównym obszarem działania jest szeroko pojęta integracja i wytwarzanie systemów bezprzewodowych. Zajmujemy się projektowaniem i wytwarzaniem systemów RFID, WSN oraz ogólnie M2M. Jak przystało na inżynierów RF projektujemy również anteny i układy mikrofalowe. Należy jednak zauważyć, że w dobie bardzo szybko rozwijającej się myśli technicznej musimy pozostawać otwarci na wszelkiego rodzaju technologie i zagadnienia. Dlatego zajmujemy się również systemami mobilnymi, oprogramowanie różnego rodzaju mikroprocesorów – w tym ARM, czy DSP. Dziedziną, którą ostatnio koło zajmuje się dość szczegółowo jest inteligencja w systemach użytku domowego i przemysłowego.

 • Koło Naukowe Kolor

  Koło Naukowe Kolor jest organizacją studencką działającą na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego.Zrzeszamy ludzi, którzy swój wolny czas poświęcają na promocję i rozwój nauk ścisłych (głównie matematyki i informatyki) wśród młodzieży szkolnej i akademickiej. Ponadto w ramach działalności KN Kolor organizowane są (we współpracy z firmą Microsoft) spotkania grupy .NET.

 • Koło Naukowe Konstruktorów Pojazdów

  Głównym celem działalności KNKP jest propagowanie wiedzy praktycznej wśród studentów Wydziału Mechanicznego. Tworzymy pojazdy, które biorą udział w międzynarodowych konkursach, ale także rozwijamy swoje zdolności i pasje poprzez prace projektowe i warsztatowe.

 • Koło Naukowe Safe IDEA

  Jesteśmy grupą zapaleńców Automatyki i Robotyki, zrzeszeni w kole naukowym SAFEidea przy Katedrze Systemów Decyzyjnych. Obecnie pracujemy nad projektem dość skomplikowanym projektem quadrocoptera, budowy ramienia robota, oraz czegoś co mamy nadzieję zapewni wiele rozrywki, czyli działa Gaussa.

 • Koło Naukowe Systemów Informatycznych "e-xpert"

  Koło Naukowe Systemów Informatycznych E-XPERT (http://www.e-xpert.pl) powstało w 2001 roku i jest pierwszym kołem, działającym przy Katedrze Informatyki Ekonomicznej, Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Celem jego działalności było podnoszenie kompetencji członków poprzez zespołową realizacje projektów informatycznych. Tworzone rozwiązania służyły zarówno studentom wydziału, jak i lokalnej społeczności.

 • Naukowe Koło „HMI” Human Machine Interface

  Członkowie koła zajmują się poszerzaniem informacji na temat sterowników PLC i ich języków programowania, paneli operatorskich HMI co jest związane ze sterowaniem procesów produkcyjnych. Poza tym dobrze się przy tym bawimy odkrywając co chwilę nowe technologie. Zajrzyj do nas jeśli masz ochotę : https://www.facebook.com/Koło-Naukowe-HMI-1983523395219225/

 • Naukowe Koło Studentów Automatyki – NKSA

  Naukowe Koło Studentów Automatyki (NKSA) to rodzaj działalności studentów, którzy oprócz trudu studiów, chcą dowiedzieć się czegoś więcej. Do tego wyjątkowego stowarzyszenia może przyłączyć się każdy kto jest studentem Politechniki Gdańskiej oraz zaliczy wstępny test rekrutacyjny. Koło naukowe to przede wszystkim dostęp do aparatury laboratoryjnej będącej w posiadaniu Politechniki, pomocy ze strony starszych i doświadczonych kolegów.

 • WSB CODE & StartUp

  Koło powstało, aby poszerzać wiedzę i umiejętności studentów w zakresie wiedzy programistycznej, informatycznej oraz biznesowej - starupowej m.in. poprzez rozwijanie współpracy z przedsiębiorstwami branży IT, a także z trójmiejskimi instytucjami zajmujacymi się tematyką startup oraz trójmiejskimi startupami.