Ekonomia

 • Koło Naukowe "Konsylium"

  Koło Naukowe, zajmujące się problematyką diagnozowania ekonomicznego, przyjęło nazwę „Konsylium” przede wszystkim dlatego, że ekonomia, jako jedna z interdyscyplinarnych nauk, czerpie wiedzę m. in. z medycyny, a co za tym idzie – w procesie stawiania diagnozy dla systemu, jakim jest przedsiębiorstwo, zauważyć można liczne analogie z procesem diagnozy systemu, jakim jest chory człowiek.

 • Koło Naukowe Biznesu Chemicznego

  Profilem działania koła jest nie tylko chemia, ale również biznes. To oznacza, że poza pogłębianiem umiejętności teoretycznych i praktycznych z zakresu tej dziedziny nauki, zagłębiają również jej ekonomiczne tajniki. Koło działa w zakresie zastosowania nauk przyrodniczych w biznesie, działalności dydaktycznej z zakresu Chemii, Ekonomii oraz Zarządzania

 • Koło Naukowe Econometrics

  Jesteśmy prężnie rozwijającą się organizacją zrzeszającą wybitnych i pracowitych studentów, którzy nie boją się podejmowania ambitnych wyzwań i zmieniania rzeczywistości. Nasze działania obejmują szeroki zakres zagadnień w których wykorzystywane są metody ilościowe, ale dbamy również o znajomość otoczenia rynkowego, aby gruntownie móc wykorzystać nasze umiejętności do praktycznych zadań. Zajmujemy się w szczególność obszarami : Trading, Valuation, Risk metrics, Financial Markets, Assets management, Economics Analises (for example Energy Sector), Investment Banking, IT

 • Koło Naukowe Efektywnych Rozwiązań Rynkowych 'EFERR'

  Koło naukowe współpracuje z Stowarzyszeniem Wzajemnej Pomocy "Flandria", przeprowadza analizy rynku, jak również pomoc w zakresie przeprowadzenia warsztatów " Wiem, że zdrowo jem" w trójmiejskich przedszkolach i szkołach podstawowych. Współpracując ze Stowarzyszeniem pomaga promować zdrowy tryb życia od najwcześniejszych lat. Koło EFERR nawiązało współpracę z przedsiębiorstwem meblarskim Stol - Art. Współpraca polegała na wsparciu działalności około biznesowej firmy, między innymi : poszukiwaniu nowych źródeł finansowania inwestycji, poszukiwaniu nowych kanałów sprzedaży i tworzeniu polityki marketingowej. Koło wciąż utrzymuje relację z właścicielem Stol - Art Meble.

 • Koło Naukowe Elektronicznego Biznesu

  Koło Naukowe Elektronicznego Biznesu to grupa studentów i absolwentów Uniwersytetu Gdańskiego, którzy chcą rozwijać się w szeroko pojętej dziedzinie e-biznesu. Jesteśmy zespołem ludzi, którzy widzą w studiach coś więcej niż zdobywanie tytułów. Zajmujemy się wieloma dziedzinami, takimi jak SEO, marketing internetowy i e-commerce. Dzięki współpracy z trójmiejskimi przedsiębiorcami mamy szansę realizować swoje pasje oraz zwiększać indywidualną konkurencyjność na rynku pracy. Wspólnie organizujemy warsztaty, konferencje i szkolenia.

 • Koło Naukowe Handlu Zagranicznego "HaZet"

  Zrzeszanie studentów zainteresowanych problematyką ekonomiki i organizacji handlu zagranicznego oraz międzynarodowych stosunków ekonomicznych. Przyczynianie się do podwyższania poziomu naukowego Wydziału Ekonomicznego. Działalność naukowo-dydaktyczna z zakresu ekonomiki i organizacji handlu zagranicznego oraz międzynarodowych stosunków ekonomicznych, a także ułatwianie praktyczne wykorzystywania zdobytej wiedzy. Propagowanie specjalności Handel Zagraniczny wśród studentów Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego.

 • Koło Naukowe Przedsiębiorczości START-UP

  KN Przedsiębiorczości START-UP to inicjatywa założona w celu poszerzania umiejętności typowych dla przyszłego przedsiębiorcy i poznanie świata biznesu.