Dziennikarstwo

 • Dziennikarskie Koło Naukowe AMW

  Dziennikarskie Koło Naukowe Studentów Akademii Marynarki Wojennej jest uczelnianą organizacją studencką działającą przy Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych. Koło powstało w 2012 roku z inicjatywy studentów kierunku stosunki międzynarodowe. Początkowo koło skupiało się na tworzeniu i redakcji autorskich tekstów, organizacji debat studenckich oraz spotkań z z interesującymi przedstawicielami życia społecznego. Obecnie koło rozszerzyło także działalność o nagrywanie i montowanie materiałów filmowych, fotografię, grafikę komputerową i social media. Zapraszamy do współpracy!

 • Koło Naukowe „SAPERE AUDE"

  Działalność koła związana jest z:

  - nowymi mediami oraz komunikowaniem masowym,
  - funkcjonowaniem społeczeństwa obywatelskiego,
  - działaniem administracji rządowej oraz samorządowej,
  - działalnością polityczną na poziomie lokalnym.

 • Koło naukowe CDN

  Jesteśmy grupą otwartych na świat młodych ludzi. Każdy z nas jest inny, ma swoje zainteresowania, mocne i słabe strony, jednak stanowimy świetnie zgraną drużynę, ponieważ mamy wspólny cel – chcemy tworzyć CDN, dla siebie i innych.
  W każdej minucie ćwiczymy swój warsztat, krok po kroku uczymy się funkcjonowania zespołu redakcyjnego, zdobywamy doświadczenie, dzielimy się nim ze sobą, a przede wszystkim bawimy się dziennikarstwem, wyciągając z tego jak najwięcej przyjemności.
  Dzięki CDN-owi spełniamy też swoje marzenia. Mamy możliwość spotkania naszych idoli, przeprowadzamy wywiady ze znanymi i cenionymi ludźmi. Staramy się być tam, gdzie dzieje się coś ciekawego dla nas i dla naszych czytelników. Zaglądamy głębiej w otaczającą nas rzeczywistość, wnikamy w sprawy ważne, ale też takie, które można potraktować z przymrużeniem oka.

 • Koło Naukowe Dziennikarstwo Internetowe i Social Media

  Działajace od roku Koło Naukowe Dziennikarstwo Internetowe i Social Media zorganizowało projekt integrujący społeczność Wydziału Filologicznego pod nazwą Dni lajku i dislajku (kwiecień 2017), założyło i prowadzi wydziałowego Instagrama @filologicznyUG, współredaguje profil Filologicznego na FB. W tym roku ogłosiło na Instagramie Konkurs Fotograficzny pod patronatem Różowego Flaminga Co robisz na Filologicznym?

 • Naukowe Koło Radiowców

  Główną formą działalności Naukowego Koła Radiowców jest realizacja programu Radia MORS. Członkowie koła są jednocześnie członkami zespołu redakcyjnego Radia MORS. Koło realizuje także działalność edukacyjną, podnosi poziom wiedzy i umiejętności swoich członków w zakresie dziennikarstwa radiowego. Organizuje warsztaty i spotkania z profesjonalnymi dziennikarzami radiowymi. Bierze udział w konkursach skierowanych do organizacji studenckich specjalizujących się w działalności medialnej.

 • Pryzmat Studencki

  Grupa ta powstała z inicjatywy studentów kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna .Zgodnie z intencją twórców jest to platforma w ramach której studenci mogą prezentować swoje pierwsze próbki dziennikarskie. Na stronie pryzmatstudencki.pl oprócz artykułów, recenzji i felietonów można znaleźć także galerię zdjęć, podcasty i materiały wideo. Profil działania grupy jest bardzo rozległy. Na łamach Pryzmatu każdy może poddać swój tekst pod ocenę internautów.

 • Radio MORS

  Radio Uniwersytetu Gdańskiego MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie jest tworzone przez studentów Uniwersytetu Gdańskiego, pod opieką profesjonalnych dziennikarzy i dźwiękowców. Informuje o Uniwersytecie Gdańskim, studenckim życiu Trójmiasta, lokalnych wydarzeniach naukowych, kulturalnych, sportowych i gospodarczych. Nadaje 24 godziny na dobę. Profil muzyczny kształtują sami studenci.