Programowanie

 • KN Robomaniacs

  Koło Naukowe ROBOMANIACS zrzesza wszystkich studentów chcących rozwinąć swoje umiejętności programistyczne. Możesz w łatwy i praktyczny sposób przetestować umiejętności zdobyte na zajęciach, poprzez programowanie przy użyciu gotowych bibliotek w wybranym przez siebie języku np. C. ostatnia dzialalność: Mat2tab - konkurs ogólnopolski Warsztat podstaw programowania robotów platformy MINDSTORMS Warsztaty z okazji ogólnopolskiej imprezy - Dziewczyny do Ścisłych Przygotowania i udział w turnieju PozRobot 2012 XI Bałtycki Festiwal Nauki

 • Koło Naukowe "Kuźnia"

  Kuźnia to koło naukowe zajmujące się szerzeniem wiedzy z dziedziny dobrych praktyk programowania oraz zarządzania projektami IT. Kuźnia realizuje swoje zadania poprzez organizowanie cyklicznych spotkań "Ponad Program" ze specjalistami ze środowisk zarówno akademickich jak i biznesowych oraz organizowania studenckich zespołów, które biorą udział w konkursach programistycznych.

 • Koło Naukowe "Maxwell"

  Jeśli:
  Chcesz żeby czas poświęcony na matematykę, fizykę, pola elektromagnetyczne nie okazał się zmarnowanym?
  Chcesz lepiej zrozumieć jak działają elementy i układy wysokiej częstotliwości?
  Chcesz nauczyć się modelowania matematycznego i metod numerycznych?
  Chcesz projektować układy przy użyciu zaawansowanego oprogramowania (współtworzyć takie oprogramowanie)?

 • Koło Naukowe "Mechanik"

  Koło Naukowe "Mechanik" jest organizacją studencką, działającą na Wydziale Mechanicznym Politechniki Gdańskiej o wieloletniej historii sięgającej 1963 roku. Zrzesza ponad 80 studentów pragnących rozwinąć swoje umiejętności, poprzez branie czynnego udziału w konstruowaniu autorskich pojazdów i maszyn, biorących udział w międzynarodowych zawodach i wystawach. Duże zaangażowanie członków KN Mechanik owocuje nawiązaniem współpracy z organizacjami funkcjonującymi na terenie wielu uczelni, oraz firmami globalnego zasięgu. W naszym kole naukowym są obecnie dwie grupy projektowe: „PneumoTeam PG” i „PGRacing Team” oraz grupa organizacyjna - wyjazdowa. Szeroka tematyka działań Koła Naukowego „Mechanik” przyciąga studentów nie tylko Wydziału Mechanicznego, m. in. Elektroniki i Telekomunikacji, Fizyki i Matematyki Stosowanej, Zarządzania i Ekonomii.

 • Koło Naukowe Affective Computing

  Koło naukowe Affective Computing zajmuje się działalnością powiązaną z informatyką afektywną, czyli przetwarzaniem emocji przez systemy komputerowe. Obejmuje zarówno rozpoznawanie emocji użytkowników komputera na podstawie różnorodnych kanałów wejściowych, podejmowanie interwencji emocjonalnych przez aplikacje, jak i symulację emocji dla wirtualnych postaci.

 • Koło Naukowe Inżynierii Systemów Komunikacji Bezprzewodowej "WiComm Yuniors"

  Koło działa przy Katedrze Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej. Głównym obszarem działania jest szeroko pojęta integracja i wytwarzanie systemów bezprzewodowych. Zajmujemy się projektowaniem i wytwarzaniem systemów RFID, WSN oraz ogólnie M2M. Jak przystało na inżynierów RF projektujemy również anteny i układy mikrofalowe. Należy jednak zauważyć, że w dobie bardzo szybko rozwijającej się myśli technicznej musimy pozostawać otwarci na wszelkiego rodzaju technologie i zagadnienia. Dlatego zajmujemy się również systemami mobilnymi, oprogramowanie różnego rodzaju mikroprocesorów – w tym ARM, czy DSP. Dziedziną, którą ostatnio koło zajmuje się dość szczegółowo jest inteligencja w systemach użytku domowego i przemysłowego.

 • Koło Naukowe Safe IDEA

  Jesteśmy grupą zapaleńców Automatyki i Robotyki, zrzeszeni w kole naukowym SAFEidea przy Katedrze Systemów Decyzyjnych. Obecnie pracujemy nad projektem dość skomplikowanym projektem quadrocoptera, budowy ramienia robota, oraz czegoś co mamy nadzieję zapewni wiele rozrywki, czyli działa Gaussa.

 • WSB CODE & StartUp

  Koło powstało, aby poszerzać wiedzę i umiejętności studentów w zakresie wiedzy programistycznej, informatycznej oraz biznesowej - starupowej m.in. poprzez rozwijanie współpracy z przedsiębiorstwami branży IT, a także z trójmiejskimi instytucjami zajmujacymi się tematyką startup oraz trójmiejskimi startupami.